...vistel- vastel jälle käes on meie lastel

Loomise kuupäev 14.02.2024

Seekordne vastlapäev oli plaanitud koos Mustjala kooliga. Valmistusime hoolega, et naabreid väärikalt võõrustada: planeerisime töötoad, ühistegevused lasteaiaga toas ja õues, hobusõit ja loomulikult oli plaanis ka ühine liulaskmine. Kõik kehtis kuni vastlapäeva hommikuni, kui selgus, et ilmataat oli kogu Saaremaa liuväljaks muutnud. Ja koolibussid ei liikunud. Ning Mustjala lapsed ei tulnud. Turvalisus ennekõike.

Mis muud, kui pidime siis oma jõududega hakkama saama. Saimegi! Õp Maarika rääkis vastlakommetest, selgeks said noor- ja vanakuu ning seegi, mida tähendab paastuaeg. Töötubades valmistasid lapsed erinevates  tehnikates sõbrapaelu, sest sel aastal on vastla- ja sõbrapäev lausa järjest. Õp Pauli juhendamisel valmisid vurripulgad, lõigati vurrinöörid ja harjutati vurritamist. Õp Anneliga tehti korvikesi ja südameid. Lapsed liikusid töörühmade vahel, nii said kõik lapsed kõiki töid teha.

Koos mindi lasteaeda, kus kooliõpilased aitasid Kilude ja Räimerühma lastel töötoas valmistatud vurre tööle panna. Õpetajate improviseeritud ansambliga koos lauldi ka vastlalaulu.

Ja siis õue. No oli seal vast libe! Aga see sobis meile hästi, õp Kai vana regi tegi head sõitu. Õp Märten tegi liikumismänge. Ja lasteaia Gustavi ema Kaisa oli tulnud kohale poniga!

Nagu ikka keetsid kokad meile hernesuppi ja küpsetasid kuhja vastlakukleid. Aitäh neilegi.

Eks Mustjala kooliga pidutseme siis teine kord koos.

Viimati muudetud 14.02.2024.